Filtry

Torby sportowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 42

Jaka torba sportowa na siłownię?

Każdy sportowiec czy zwyczajny miłośnik wysiłku na sali czy na świeżym powietrzu wie, że torba sportowa to niezbędny element ekwipunku. Gdzieś trzeba w końcu pomieścić swoje rzeczy, jeżeli idzie się do klubu fitness, na trening piłkarski czy na basen. A do zabrania jest niemało: ubrania treningowe, ubrania na zmianę, buty, ręczniki, kosmetyki, woda do picia, akcesoria treningowe typu hantle, i wiele innych przedmiotów. Zdecydowanie nie powinno nosić się ich w zwykłej torbie lub w plecaku – grozi to ich zniszczeniem. Torby sportowe są dedykowane do dźwigania ciężkich przedmiotów dzięki wykonaniu z wytrzymałych materiałów. Tam, gdzie zwykła torba mogłaby sobie nie poradzić z wielością i ciężarem akcesoriów, tam pojawia się torba sportowa!

Jakie powinny być torby sportowe? Jakie cechy powinny posiadać? Z pewnością powinny być pojemne, wygodne i funkcjonalne. Należy pamiętać, by miały niezależne od siebie przegródki, tak aby można było oddzielić przepocony strój sportowy i buty od czystego stroju na zmianę albo od innych rzeczy, które szkoda byłoby zabrudzić. Warto, by takich przegródek było więcej, by przepocone ubrania oddzielić na przykład od dokumentów czy sprzętu elektronicznego. Każdy szanujący się sportowiec wie, jaką wagę ma odpowiednie nawadnianie organizmu. W związku z tym w torbie powinno znaleźć się miejsce na wodę. Warto, by była to odrębna przegródka, na wypadek, gdyby woda wylała się z butelki na przykład w wyniku niestarannego zakręcenia nakrętki czy mechanicznego uszkodzenia butelki. Woda mogłaby zalać przechowywane w torbie dokumenty albo nieodwracalnie uszkodzić sprzęt elektroniczny, na przykład przenośny odtwarzacz muzyki. W związku z powyższym, dobra torba na siłownie powinna posiadać przynajmniej trzy niezależne przegródki lub schowki. Zapewni to bezpieczeństwo przechowywanych w niej akcesoriów.

Duże znaczenie ma również odpowiednia wentylacja. Torba fitness służy do noszenia w niej stroju treningowego, który siłą rzeczy jest przesiąknięty potem po czasie spędzonym na sali ćwiczeń. Ważne jest więc, aby torby sportowe wyposażone były w system wentylacji, który wyprowadzi nieprzyjemny zapach przepoconego obuwia, spodenek i skarpetek na zewnątrz. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń zapachowych.

Torby sportowe najczęściej służą do przechowywania akcesoriów do ćwiczeń, ale zdarza się, że mogą sprawdzić się w czasie krótkich wyjazdów. Zwłaszcza torba sportowa na ramię może stanowić świetną alternatywę dla walizki. Plusem może się okazać zatem, jeśli torebki sportowe w związku z tym posiadają system zabezpieczający dobytek.

Gdzie kupić torbę sportową dobrej jakości w niskiej cenie?

Za modną torbę międzynarodowej sportowej marki zazwyczaj trzeba dużo zapłacić. W części przypadków wysoka cena nie idzie w parze z jakością i nie gwarantuje wieloletniego bezproblemowego użytkowania. Warto przyjrzeć się więc produktom mniej rozreklamowanych firm, nieustępujących światowym potentatom jakością wykonania, a na pewno ustępujących cenami. Najważniejsze, by sportowa torebka była pojemna, wygodna i funkcjonalna. W wyborze odpowiedniej, atrakcyjnej cenowo torby pomoże nam Internet. Znaleźć tam można wiele sklepów posiadających w swojej ofercie torby sportowe. Poprzez porównanie ofert można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty zakupu. Warto polecić zwłaszcza sklep internetowy pesport.com. Ceny toreb na siłownię zaczynają się tam od 29,90 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną cenę za tego typu artykuł.

Jaki rozmiar torby sportowej będzie optymalny?

Przy wyborze torby sportowej kluczowe znaczenie powinien mieć jej rozmiar. Rozmiar torby należy dobrać według wymagań i oczekiwań kupującego. To użytkownik powinien wiedzieć, gdzie zamierza z niej korzystać, oraz co będzie w niej nosił. Torba powinna być na tyle duża, by pomieścić wszystko, co jest potrzebne użytkownikowi, a zarazem powinna być wygodna w transporcie i podczas noszenia na ramieniu. Warto więc dobrze zastanowić się nad listą akcesoriów, które bezwarunkowo powinny zmieścić się w torbie, na przykład odzież na zmianę, skarpety na zapas, dodatkowe buty czy kosmetyki. W ten sposób można sobie zwizualizować, jak duża powinna być torba, by te wszystkie niezbędne rzeczy pomieścić. Rozmiar torby powinien również uwzględniać specyfikę uprawianego sportu: inne akcesoria zabiera się na basen, inne na bieżnię, a jeszcze inne na siłownię. W końcu do każdej dyscypliny potrzebny jest nieco inny sprzęt, dlatego rozmiar i kształt torby z pewnością powinien to uwzględniać. Dokładne sprecyzowanie indywidualnych potrzeb ułatwi zakupienie odpowiedniej torby sportowej i określenie jej najodpowiedniejszego rozmiaru.

Należy również zastanowić się, w jaki sposób torba będzie transportowana: czy w bagażniku samochodowym, czy w koszyku roweru, a wreszcie, czy będzie musiała zmieścić się w szafce w przebieralni klubu fitness. Co do zasady rozmiar torby jest określany w litrach lub w rozmiarach S, M oraz L, gdzie S oznacza rozmiar najmniejszy, a L największy. Jeżeli chodzi o rozmiary określone w litrach, to torba 20 l to optymalna wielkość na przykład do wyjścia na basen. Jeśli jednak potrzebujemy większej ilości miejsca, to można wybrać torbę sportową 40 l lub 60 l.

Torby sportowe damskie i męskie – poznaj ciekawe wzory

Torby można podzielić ze względu na płeć i wiek użytkownika. Na rynku dostępna jest torba sportowa damska, torba sportowa męska i torba sportowa dla dzieci. Torba damska sportowa ma zazwyczaj mniejszy rozmiar niż typowe torby sportowe męskie. Kobiecie potrzebna jest mała torba sportowa ze względu na charakter sportów, które zazwyczaj uprawiają kobiety: bieganie, fitness czy joga. Kobiety z wyjątkami rzadziej ćwiczą na siłowni na ciężkim sprzęcie, dlatego torba na siłownie damska jest im rzadziej potrzebna. Kobiety znacznie częściej zwracają uwagę na dodatkowe funkcje toreb, na przykład, czy torba posiada taśmę do zarzucenia na ramię. Torba sportowa damska na ramię, do tego nieprzemakalna, świetnie nadaje się na weekendowy wypad za miasto czy na plażę! Sportowe torebki damskie dzięki kreatywności pań wychodzą więc znacznie dalej poza swoją dedykowaną funkcję! Warto również zwrócić uwagę na design – torby damskie sportowe muszą wyróżnić się ciekawym designem i kolorem, który przyciągnie uwagę i zmotywuje do ruchu. Sportowa torebka damska różni się zatem od męskiego odpowiednika wykorzystaną kolorystyką. Torebki sportowe damskie mają być bardziej uniwersalne. Torebka sportowa damska ma się sprawdzić w wielu różnych sytuacjach. Można ją zabrać nie tylko na trening, ale też wycieczkę, na plażę, a nawet na spacer po mieście. Kobiety są zazwyczaj zabiegane – po treningu często zdarza się im załatwiać coś na mieście lub iść na zajęcia czy na spotkanie. Torebki damskie sportowe muszę więc sprawdzić się dobrze w różnych sytuacjach.

Typowa torba na siłownie męska cechuje się pojemnością między 20-30 l. W takiej torbie bez problemu zmieszczą się niezbędne do treningu ubrania i buty, klucze, dokumenty oraz inne rzeczy codziennego użytku. Z kolei torba dla dziecka to torba sportowa mała do 10 l lub czasami worek zakładany na plecy. Wielu małych chłopców zaczyna swoją przygodę ze sportem od piłki nożnej – takim przyda się niewątpliwie torba piłkarska.