Filtry

Rollery do masażu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 117

Rollery do masażu mięśni to przyrządy służące do przyśpieszanie regeneracji organizmu poprzez rozluźnianie mięśni czy poprawę krążenie krwi. Najczęściej produkowane sa z pianki EVA, tworzywa sztucznego, tworzywa EPP czy ABS. Rollery do ćwiczeń wykorzystywane są przez sportowców na poziomie zaawansowanym, jak również w sporcie amatorskim. Roller do masażu z powodzeniem wykorzystywany jest również w procesie rehabilitacji – rollery do rehabilitacji sklep PESport. Regularne ćwiczenia przy użyciu rollera, pomagają skutecznie wzmocnić mięśnie oraz poprawić ich elastyczność.

Z biegiem lat powstało wiele różnych modeli rollerów do masażu, najpopularniejsze to: roller z wypustkami – posiada na powierzchni zewnętrznej wypustki, taka konstrukcja sprawia, że roller skuteczniej rozbija spięte mięśnie, poprawiają krążenie krwi. Taki model jest stosowany najczęściej do masażu mięśni kończyn dolnych. Roller gładki, powierzchnia pozbawiona wypustek, gładka. Jest to roller przystosowany dla osób początkujących, posiadając niższy próg bólu. Roller gładki długi, mierzący często w okolicach 60-90cm, idealnie sprawdza się do relaksacji spiętych mięśni pleców.

Poszczególne modele rollerów różnią się ponadto: długością, średnicą, twardością oraz materiałem wykonania. Krótszy roller pozwala na zabranie go ze sobą na trening, co umożliwia rozluźnienie mięśni bezpośrednio po intensywnych ćwiczeniach. Równie istotną cechą jest twardość rollera, osoby zaawansowane, wybierają najczęściej modele o dużej twardość oraz te z wypustkami. Dla osób początkujących o niższym progu bólowym, dedykowane są modele o powierzchni gładkiej i o niższej twardości.
Roller, dzięki możliwością jakie oferuję staję się coraz popularniejszym przyrządem treningowym. Pozwala skutecznie przyśpieszać regeneracje na wysokim poziomie sportowym, jak i na walkę z dolegliwościami bólowymi mięśni dla uprawiających aktywności rekreacyjne.

Regularne ćwiczenia z rollerem do masażu skutecznie poprawiają kondycje mięśni. Serie rolowania pozwalają je rozluźnić, poprawić ich elastyczność oraz krążenie krwi. Przyśpiesza to regenerację mięśni po wysiłku oraz pozwala uniknąć bolesnych urazów. Dlatego roller stał się obowiązkowym partnerem w regularnym treningu. Jest wykorzystywany zarówno przez zaawansowanych sportowców jaki do ćwiczeń w domu przez mniej aktywnych fizycznie. Roller do masażu mięśni jest obowiązkowym wyposażeniem każdej profesjonalnej siłowni, najczęściej wykorzystywany jest w treningach Crossfit. Dzięki swoim właściwością zastosowanie znajduję również w rehabilitacji. Sprawdź dostępne rollery do masażu oraz rollery do rehabilitacji w naszym sklepie internetowym PESport.com.pl