Filtry

Sprzęt Crossfit

Wyświetlanie 1–120 z 306 wyników

Na czym polega trening crossfit

Crossfit to rodzaj intensywnego, siłowo- wytrzymałościowego treningu. System tych ćwiczeń, rodem z koszar amerykańskiej armii, daje spektakularne efekty. Crossfit podbija świat fitnessu od dobrych kilku lat i zadowala najbardziej wymagających amatorów tego typu treningu.
Trening ten to ogólnorozwojowy program, który ukształtuje siłę, formę i charakter. Głównym założeniem tych ćwiczeń jest osiągnięcie sprawności w różnych obszarach naszej fizyczności. Regularne crossfitowe treningi zwiększą:
• wytrzymałość naszego organizmu;
• wydolność krążeniowo- oddechową;
• moc;
• gibkość;
• siłę;
• zwinność;
• koordynację ruchową.

Sprzęt do crossfitu urozmaica i uatrakcyjnia trening. Warto więc, poza ciężarem własnego ciała, korzystać z akcesoriów sportowych.
Szukasz nowych bodźców treningowych? Kup sprzęt do crossfit i zacznij trenować!

Podstawowy trening crossfit

Aby taki trening miał sens, musisz dać z siebie na każdym 100%. Należy również go różnicować, tak aby przynosił oczekiwane efekty. Każda jednostka treningowa musi składać się z czterech części:
• rozgrzewki;
• krótkiego wprowadzenia;
• części zasadniczej
• strechnigu.
Rozgrzewka, czyli przygotowanie całego aparatu zajęć na część główną nie może trwać krócej niż 5 minut. Musi być dynamiczna, aby odpowiednio podnieść sobie tętno. Wprowadzenie ma za zadanie „przećwiczyć” w spokojnym tempie ćwiczenia, które będą wykonywane w części zasadniczej już szybko i dynamicznie. Całe serce programu leży w części zasadniczej. Składa się z kilku obwodów, w których przeplata się kilka różnych ćwiczeń. Najważniejszym zadaniem jest utrzymanie cały czas tętna na wysokim poziomie. Każde ćwiczenie wykonuje się przez określony czas, po to, by bez przerwy przystąpić do kolejego. Trening jest naprawdę intensywny. Przez to taki skuteczny. Streching to uspokojenie i rozciągnięcie mięśni. Napinanie i rozluźnianie mięśni po treningu sprzyja uniknięciu kontuzji oraz ich regenerację. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem, nie forsuj się zbytnio, ale też nie poddawaj zbyt łatwo. Crossfit jest wymagającym treningiem, ale bardzo skutecznym.
Podstawowy sprzęt do crossfit, który na pewno przyda Ci się w Twoich treningach, znajdziesz w PESport. Na początku wystarczy trenować 3 razy w tygodniu. Z czasem można dodać jeden czy dwa kolejne. Nie wolno jednak zapominać o regneracji oraz odpowiednim odżywaniu.
Starannie dobrana dieta oraz suplementacja pozwolą na szybszą regenerację oraz wzrost siły.

Sprzęt crossfit potrzebny do treningów w domu

Popularność crossfitu stale rośnie, ponieważ jest odpowiedzią na monotonne i tradycyjne zajęcia. Ćwiczenia, jakie wykonuje się podczas takiego treningu są bardzo zróżnicowane. Cały system oparty jest na wykonaniu dużej liczbie powtórzeń z użyciem ciężaru własnego ciała. Przykładowe, znane wszystkim ćwiczenia takie jak: pajacyki, wskakiwanie na skrzynię czy pompki łączone są w obwód, które trzeba powtórzyć kilka razy w określonym czasie. Trening jest bardzo wyczerpujący. Co z kolei daje niesamowite rezultaty. Dzięki regularnym treningom zbudujesz masę mięśniową, zwiększysz siłę oraz poprawisz wydolność organizmu.
Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych do treningu, ćwiczyć może absolutnie każdy, bez względu na płeć, wiek czy stopień zaawansowania.
Warto zakupić sprzęt do crossfitu, aby zacząć swoją przygodę z treningiem w warunkach domowych. W PESport znajdziecie najlepszej jakości sprzęt crossfit znanych marek sportowych. Taśmy oporowe, kamizelki z obciążeniem, kettlebelle czy hantle przysłużą się w osiągnięciu Twoich fitnessowych założeń. Sprzęt crossfit powinien być uniwersalny i dawać swobodę. Powinien również angażować maksymalną ilość partii mięśniowych. Tylko taki trening da maksymalne efekty i przyniesie wymierne korzyści dla całego naszego ciała.

Innowacja w treningu, którą pokochali entuzjaści sportu

Crossfit przywędrował do Polski zza oceanu. Amerykański trener personalny Greg Glassman stworzył program, który mieszał jednocześnie wiele różnych ćwiczeń. Glassman wdrażał system najpierw dla policji w Kalifornii, póżniej w ten sposób trenowali marines, strażacy i żołnierze.
Intensywny trening, niedający czasu na wytchnienie, który kształtuje kilka cech motorycznych człowieka, zdobył popularność na całym świecie.
Twórca crossfit stworzył wiele różnych programów dziennych, który wykonuje się w określony sposób. Trening może trwać od 5 do 30 minut i określany jest mianem WOD (z ang. workout of day). Ćwiczenia rozpisywane są na ogólnodostępnej tablicy w tzw Boxie. Każdego dnia trening powinien być inny. Dla Glassmana ważna była różnorodność. Kładł na to duży nacisk w swoich systemach, bo wiedział, że efekty przyjdą bardzo szybko. Entuzjaści tej dyscypliny noszą worki z piaskiem, przerzucają opony, ciągną liny. W tym treningu nie ma miejsca na nudę i rutynę. Takich ćwiczeń nie znajdziemy w planie zwykłych ćwiczeń na sali fitness. Ćwiczenia te nie tylko wzmacniają mięśnie, ale też budują siłę, gibkość i przede wszystkim zwiększają zakres ruchu wszystkich stawów. W ten sposób pracujemy nad całą sylwetką.
Mięśnie powinny pracować na najwyższych obrotach, wykonując jak najwięcej podskoków, przysiadów czy podrzutów piłką lekarską.
Sprzęt crossfit jaki może być nam potrzebny na początku naszej przygody to z pewnością odważniki kettlebell, gumy mini band czy zwykła skakanka.

Efekty treningu crossfit

Jeżeli nie ma absolutnie żadnych przeciwsskazań do tak intensywnych treningów, szybko zobaczymy w lustrze wspaniałe efekty. Przede wszytkim dzięki crossfitowi zrzucimy zbędne kilogramy. Dzięki regularnemu treningowi w stałej strefie tętna, waga będzie utrzymywać się na niezmiennym poziomie. Zwiększymy wydolność naszego organizmu. Im większą poprzeczkę stawiamy naszemu ciału na treningu, tym większy efekt zobaczymy w życiu codziennym. Sprzęt do ćwiczeń crossfit pomaga uniknąć rutyny i zniechęcenia. Nie ma nic gorszego niż nudny trening, a crossfit to różnorodność. Dzięki temu otrzymamy motywację do dalszych ciężkich treningów. Trening można w dowolny sposób modyfikować, tak więc unikniemy znużenia i zniechęcenia. Obszary, na które kładziony jest szczególny nacisk wykonując WOD to: siła, moc, koordynacja czy równowaga. Dzisiejszy, siedzący tryb życia sprawia, że te cechy zanikają. Dlatego tak ważne jest, aby się ruszać i regularnie trenować. Crossfit to cudowne narzędzie, aby kształtować motoryczność.
Ważny również jest fakt, że ćwiczenia te wspomagają wytrzymałość tlenową i beztlenową oraz rozwijają mięśnie pleców i brzucha. Należy stale podnosić sobie poprzeczkę, dostarczając organizmowi nowych wyzwań i bodźców treningowych. Wtedy crossfit da maksymalne korzyści.

Sprzęt crossfit pomoże wprowadzić Ci nowe ćwiczenia do treningu, dzięki czemu Twoja ulubiona aktywność stanie się ciekawsza. Akcesoria, niezbędne do treningu, od taśm oporowych, przez hantle, skrzynie plyometryczne oraz sztangi czy liny znajdziesz w naszej ofercie, w zakładce sprzęt do crossfitu sklep. Crossfit jest kwintesencją sportów siłowych, wytrzymałościowych oraz kalisteniki. Na tym polega jego piękno. Stwórz w swoich czterech ścianach małą siłownię i zaopatrz się w sprzęt do crossfit z naszego sklepu PESport.