Filtry

Wrotki regulowane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Regulowane wrotki – przyjemność i ruch na świeżym powietrzu

Wrotki regulowane dla dzieci

Od kilku lat wrotki wracają znowu do łask. Są bardzo popularne wśród osób znanych, dlatego też coraz więcej dzieci chce na nich jeździć. Wrotki dziecięce regulowane są idealnym rozwiązaniem dla maluchów, które rozpoczynają przygodę z jazdą. Jest to także zakup na kilka sezonów, ponieważ regulacja pozwala na dopasowanie buta do rosnącej stopy naszej pociechy. Wrotki dla dzieci regulowane dodatkowo zachęcają bogatą gamą kolorystyczną oraz ciekawym wzornictwem. Są one doskonałym pomysłem na zaszczepienie pasji u malucha. Dzieci mają bardzo dużo energii, dlatego spożytkowanie jej poprzez jazdę na wrotkach, spowoduje, że połączymy przyjemne z pożytecznym.

Wrotki z regulacją rozmiaru – zalety – dlaczego warto?

Wrotki, które posiadają regulację rozmiaru są najlepszym rozwiązaniem dla dziecka. Wiadomo, że stopa rośnie bardzo szybko, a kupno nowych wrotek co roku jest zbyt kosztowne. Dlatego też regulacja rozmiaru pozwala na użytkowanie wrotek przez kilka sezonów. Jeśli maluch uwielbia jazdę w ciepłe dni, ale także łyżwy są jego pasją, to warto zdecydować się na łyżwo rolko wrotki regulowane w jednym. Jest to opcja niezwykle korzystna, bo z jednym wydatkiem zyskujemy trzy rodzaje zabawy. Dodatkowymi zaletami wrotek regulowanych jest bezpieczny but, który minimalizuje ryzyko wystąpienia urazu podczas jazdy, a także chroni kostkę przed uderzeniem.

Wrotki damskie regulowane o ciekawej stylizacji

Wrotki to nie tylko zabawa, ale także design. Każda dziewczyna chce wyglądać pięknie bez względu na to, czy idzie do szkoły, czy chce się bawić jeżdżąc na wrotkach. I tutaj z pomocą przychodzą producenci wrotek, którzy oferują bogatą gamę kolorystyczną i różne stylizacje. Wrotki dziewczęce regulowane oprócz tego, że są funkcjonalne i bezpieczne, to dodatkowo wyglądają niezwykle stylowo. Można znaleźć różne warianty sprzętu, które są niezwykle wyjątkowe, a przy tym pełne uroku. Niektóre modele stylizowane są na lata 80-te i 90-te, to dla miłośniczek oldschoolowych modeli. Ale także nowoczesne wzornictwo króluje wśród wrotkarzy. Niektóre wzory nawiązują do tych sprzed lat, ale dodatkowo posiadają nowoczesne wstawki oraz udogodnienia techniczne. Wrotki różowe w serduszka, zielone lub niebieskie, wszystkie kolory, które tylko dziewczynki sobie wymarzą. Tak aby wpasować się w ich gust i styl oraz sprawić, żeby czuły się podczas jazdy wyjątkowo.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wrotek?

Kupując wrotki dla dzieci regulowane warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Pierwszym z nich są koła. To od nich zależy komfort i łatwość jazdy. Na rynku można spotkać koła miękkie i twarde. Wrotki regulowane z kołami miękkimi posiadają wysoką amortyzację, jednakże nie można z nimi rozwinąć dużych prędkości. Koła twarde natomiast dają możliwość osiągania większych prędkości kosztem amortyzacji. Kolejną rzeczą jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Wrotki regulowane 35 38 najlepiej wybrać dla dziecka, które nosi rozmiar buta 34. Jeśli pociecha nosi but w rozmiarze 29, to wybieramy wrotki regulowane 30 33. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na łożyska oraz regularne dbanie o nie. Podczas jazdy należy unikać kontaktu z wodą, piaskiem oraz brudem, wówczas będziemy mieli pewność, że łożyska będą długo służyć. Ostatnią rzeczą bardzo istotną jest hamulec. Znajduje się on z przodu i pełni funkcję zatrzymywania, ale także dzięki niemu można się odpychać, co powoduje rozpoczęcie jazdy. Hamulec należy regularnie sprawdzać i w razie konieczności wymieniać. Jest to prosty zabieg, który gwarantuje bezpieczną jazdę. Jak już się zdecydujemy na regulowane wrotki dla dzieci to nie możemy zapomnieć o zakupie kasku oraz ochraniaczy. Warto tutaj wybrać takie, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Tylko taki sprzęt zapewni doskonałą ochronę podczas zabawy.

Wrotki regulowane – zabawa dla małego i dużego

Jak dobrać rozmiar wrotek regulowanych?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, wybór odpowiedniego rozmiaru nie jest trudny. Wrotki regulowane 35 39 polecane są dzieciom i młodzieży, które noszą buta o rozmiarze 34. Wrotki regulowane 37 40 najlepiej pasować będą na stopę 36. Oczywiście najpierw należy przeczytać rozmiarówkę wybranego modelu. Zdarza się czasami tak, że rozmiary się nieznacznie od siebie różnią. Wrotki regulowane jeśli zostaną odpowiednio dobrane posłużą kilka sezonów, dlatego but musi być idealnie dopasowany do stopy. Nie może być za ciasny, ani też za luźny. W niektórych przypadkach zdarzy się tak, że wrotki zostaną wybrane w takim samym rozmiarze, co but codzienny. Jak już zdecydujemy się na dany rozmiar, to i tak najważniejszą rzeczą jest przymierzenie wrotek. Należy to zrobić starannie i nie spieszyć się. Należy zwrócić uwagę na to, aby duży palec nie dotykał noska wrotek. W przeciwnym wypadku oznacza to, że są one za małe. Kupując wrotki regulowane w sklepie PESport mamy pewność, że w razie źle dobranej rozmiarówki można wymienić wrotki na inny rozmiar. Jeśli wrotki regulowane 34 37 okażą się za małe, to należy wybrać rozmiar 35 38.

Wrotki z regulowanym rozmiarem dla dzieci i dorosłych

Wrotki regulowane przeżywają w ostatnim czasie renesans. Większości osób wrotki kojarzą się z dziećmi i zabawą. Jednak bardzo wiele osób dorosłych także korzysta z tego rodzaju rozrywki. Na rynku można znaleźć wrotki regulowane dla dorosłych, wrotki chłopięce, wrotki dla dziewczynki regulowane, a także różnego rodzaju kombinacje, typu łyżwo wrotki, lub rolko wrotki. Jazda na wrotkach to oczywiście świetna zabawa, ale dodatkowo jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę, a zarazem o zdrowie. Obecnie w wielu miastach i małych miejscowościach jest mnóstwo ścieżek rowerowych, stadionów, na których można swobodnie i bez stresu jeździć sobie na wrotkach. Wrotki to także świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. Kupując wrotki regulowane dla dziecka będziecie mogli cieszyć się jazdą na nich przez kilka lat. Jazda na wrotkach powoduje, że dziecko rozładuje swoją energię, spędzi czas na świeżym powietrzu, a przy okazji może zaszczepi się w nich pasja jazdy i zabawa przeistoczy się w regularne treningi i sposób na życie. Jedno jest pewne – wrotki są bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzanie czasu na dworze dla wszystkich maluchów i nie tylko. Jazda na wrotkach powoduje mnóstwo uśmiechu oraz radości. Jest to aktywność, dzięki której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą razem budować swoje relacje, a przy tym bawić się poprawiając swoją kondycję, a co za tym idzie spalając zbędną tkankę tłuszczową. Wysiłek jakim jest jazda na wrotkach powoduje wydzielanie endorfin, które powodują, że jesteśmy szczęśliwsi, a więc i zdrowsi. Dlatego wrotki polecane są zarówno dla dzieciaków, jak również dla dorosłych w każdym wieku.