Filtry

Rolki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 86

Łyżworolki

Łyżworolki- inaczej zwane wrotkami jednośladowymi- jest to rodzaj rolek, których kółka w okresie zimowym mogą zostać wymienione na płozy łyżwiarskie do jazdy na lodzie.
Wyróżnia się następujące rodzaje łyżworolek:
– do gry w piłkę,
– do freestyle’u,
– do jazdy figurowej,
– do jazdy szybkiej,
– do jazdy agresywnej,
– biegowe,
– hokejowe,
– Nordic,
– Freeskate.

Łyżworolki są więc godne polecenia dla osób, które uwielbiają zimową jazdę na lodowisku i szukają alternatywy na cieplejsze dni, ponieważ uzyskują takie korzyści, jak:
– oszczędność pieniędzy – nie trzeba kupować oddzielnie łyżew i rolek, wystarczy kupić jedną parę butów i wymieniać płozy na kółka, lub odwrotnie.
– możliwość jazdy cały rok – przez cały rok można cieszyć się ulubioną formą rozrywki, zimą na lodzie a latem na asfalcie.

A dla tych, którzy kochają jazdę na rolkach a nie przepadają za łyżwiarstwem, lub dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tą formą sportu i nie mieli wcześniej styczności z jazdą na łyżwach w zupełności wystarczą rolki.

Rolki dla dzieci – dziecięce

W przypadku dzieci naukę jazdy na rolkach można rozpocząć od około czwartego roku życia. Jak dobrać dla swojego dziecka pierwszy sprzęt do jazdy?
Po pierwsze- nie stawiać na cenę tylko na jakość. Jeżeli pierwszy sprzęt, który dziecko założy na nogi, będzie kiepskiej jakości, jazda może nie być przyjemna- co spowoduje zniechęcenie do podejmowania dalszych prób.

Rolki dla dzieci podzielić można na dwa rodzaje:
-z miękkim butem- bardziej komfortowe, posiadają lepszą wentylację, ale niestety gorzej trzymają nogę, co w przypadku dzieci, które posiadają elastyczne stawy może stanowić problematyczną kwestię.
-z twardym butem- lepiej podtrzymują nogę co może stanowić kluczowy element przy wyborze rolek dla dziecka, ze względu na troskę o jego bezpieczeństwo.

Rolki damskie

Rolki damskie kojarzą się z szeroką gamą barw, kolorów czy też wzorów. Jeżeli jednak model rolek dopasowuje się dobrze do twojej stopy, czujesz się komfortowo i masz świadomość, że stopa wygodnie umieszczona jest w bucie, możesz postawić na wybór modelu męskiego albo na tak zwany unisex- czyli model nieukierunkowany do żadnej płci.
Między rolkami damskimi a tymi przeznaczonymi dla mężczyzn nie występują żadne istotne różnice, z wyjątkiem wyglądu rolek.
Niektórzy producenci mają jednak w swoim asortymencie inne modele rolek dla kobiet oraz inne modele dla mężczyzn ze względu na różnicę w anatomii stóp kobiet i mężczyzn, w takim przypadku rolki będą różniły się:
– szerokością – damski model będzie węższy, ze względu na to, że kobiety mają zazwyczaj węższe stopy niż mężczyźni,
– kształtem – dopasowanie buta do anatomii, jeżeli jesteś kobietą a masz szersze stopy zastanów się nad zakupem modelu męskiego lub unisex,
– wysokością cholewki buta – w damskim modelu cholewka będzie znajdowała się niżej niż w przypadku modelu męskiego, ze względu na ukształtowanie i umiejscowienie łydek.

Rolki męskie

Podobnie jak w przypadku rolek damskich nie różnią się one praktycznie wcale, za wyjątkiem kolorów i modeli wyprodukowanych ze względu na anatomię ludzką. Tak więc nie ma różnicy czy wybierze się rolki męskie, damskie czy unisex, ważne, aby czuć się komfortowy podczas jazdy w tym konkretnym modelu.
Istotną kwestią w wyborze rolek męskich mogą być także rozmiary, ze względu na to, że stopa męska jest zazwyczaj większa i szersza niż kobieca.

Zarówno dla początkujących panów jak i pań najlepszy będzie model: fitness.
Jest to model rekreacyjny przeznaczony do jazdy fitness oraz jazdy miejskiej. Tego typu sprzęt charakteryzuje się wysokim stopniem komfortu użytkowania, a także odpowiednim wsparciem stopy, co dla osoby początkującej jest istotne. Jazda na rolkach stanowi ciekawy odpowiednik biegania, ponieważ podczas jazdy na rolkach, podobnie jak w czasie biegania, podnosi się metabolizm, a siła mięśni ulega wzmocnieniu i poprawie poprzez wykonywanie ruchów, które nie obciążają stawów.

Rolki kauczukowe

Niektóre modele rolek cały czas wyposażone są w słabej jakości kółka plastikowe – takich rolek nie powinno się wybierać, a wręcz należy ich unikać, ponieważ jazda na nich nie należy do przyjemnych.

Dobrym wyborem podczas zakupu rolek będą kółka kauczukowe inaczej zwane uretanowymi. Istotnym parametrem podczas wyboru rolek z takimi kółkami jest ich twardość oznacza się ją dużą literą A oraz liczbami od 74 do 100.
– Minimalna twardość kółek to 74A – niska cyfra oznacza, że są to koła miękkie, które sprawdzą się idealnie dla osób początkujących.
– Maksymalna twardość kółek to 100A – z takimi kółkami jazda jest szybsza, nie ulegają one tak szybkiemu zniszczeniu jak kółka miękkie, ale nie pochłaniają tak dobrze drgań, dlatego sprawdzą się u osób z doświadczeniem.

Istotną kwestię przy dokonywaniu wyboru rolek stanowi nie tylko twardość kółek, ale także ich profil:
– ścięty – nie gwarantuje stabilności podczas jazdy, ale zapewnia szybkość,
– płaski – zapewnia stabilną jazdę w wolniejszym tempie,
– okrągły – polecany do gry w hokeja i jazdy freestyle.