Filtry

Trampoliny fitness

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Chcesz skutecznie zrzucić zbędne kalorię ? Trening na trampolinie do fitnessu to obowiązkowa pozycja. Ćwiczenia na trampolinie angażują do pracy praktycznie wszystkie mięśnie ciała. Regularne ćwiczenia skutecznie przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniają mięśnie oraz poprawiają wydolność organizmu. Grupowy trening na trampolinach cieszy się coraz większą popularnością w profesjonalnych klubach fitness, są też częstym wyborem wśród osób skutecznie dbających o sylwetkę w swoim zaciszu domowym.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno trampolinę z uchwytem, który pomaga uzyskać stabilną pozycję oraz trampolinę z licznikiem, który pozwala śledzić rezultaty ćwiczeń.
Dzięki swej prostocie na trampolinie mogą ćwiczyć zarówno początkujący jak i zaawansowani. Dla początkujących zaleca się wersję z uchwytem, dla podniesienia bezpieczeństwa treninug.
Oferujemy produkty najlepszych producentów jak: inSPORTline, HMS
Dzięki tak szerokiej ofercie mamy pewność, że znajdziesz idealną trampolinę do domu lub klubu.

Na przestrzeni ostatnich lat szczególną popularnością cieszą się trampoliny fitness z uchwytem. I nie ma czemu się dziwić, ponieważ zalety korzystania z trampoliny fitness są spektakularne. Dzięki zaledwie piętnastominutowemu treningowi spalamy około 250 kalorii, dodatkowo ćwiczymy mięśnie nóg, brzucha, grzbietu a także ramion. Jak widać, jest to fantastyczny trening cardio, który pozwala zredukować zbędną tkankę tłuszczową a jednocześnie wzmocnić mięśnie. Dodatkowo regularny trening pozwala na pozbycie się toksyn z organizmu a także pozytywnie wpływa na szybszą przemianę materii. Ponadto zdecydowanie poprawia się koordynacja ruchowa, tkanki są lepiej dotlenione a wydolność płuc ulega znacznemu zwiększeniu. Poza tym, widoczne efekty ćwiczeń tym bardziej motywują do aktywności fizycznej i dbania o swoje zdrowie oraz sylwetkę.

Trampoliny fitness – jaką wybrać?

Decydując się na zakup profesjonalnej trampoliny fitness należy zwrócić uwagę na to, aby był to sprzęt bardzo wysokiej klasy. Przede wszystkim o jakości trampoliny decydują materiały z których została ona wykonana. Stelaż trampoliny powinien być gruby oraz stabilny. W trakcie treningu wykonujemy bardzo energiczne ruchy, przez co skoki wpływają na znaczne obciążenie trampoliny. Z tego też względu, stelaż musi być stabilny i mocny. Dlatego też warto wybierać te profesjonalne trampoliny, które wykonane są ze stali ocynkowanej, tym samym profil charakteryzuje się grubością ponad 1,5 centymetra. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby ramiona stelaża były pokryte specjalną pianką, która chroni przed ewentualnymi uderzeniami. Mata musi być wykonana z mocnego i jednocześnie grubego materiału, boki powinny być obszyte mocną taśmą, do której z kolei są mocowane sprężyny. Szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na sprężyny, gdyż muszą być stabilnie przymocowane, bowiem przekłada się to bezpośrednio na jakość skoków na trampolinie fitness. Dobrze jeśli sprężyny są zabezpieczone przed ewentualnym napływem wody, jeżeli tak nie jest, musimy mieć na uwadze, że za każdym razem gdy pojawi się widmo deszczu, trampolinę musimy chować. Specjalny uchwyt, w który jest wyposażona trampolina bardzo pomaga w wykonywaniu skoków oraz różnorodnych ewolucji. Najlepsze połączenia to te, które są ryglowane lub też przykręcane.

Trampoliny fitness opinie klientów

Moda na skoki na trampolinie kwitnie. Nie jest to już zabawka tylko dla dzieci ale również dorośli mogą z niej korzystać i tym samym korzystnie wpływać na własne zdrowie. Sporo osób na zajęciach fitness wybiera właśnie te treningi, które wykorzystują niekwestionowane walory profesjonalnej trampoliny fitness. W opinii klientów skoki na trampolinie nie tylko przyczyniają się do lepszego nastroju, dzięki sporej ilości endorfin, które wydzielają się w trakcie treningu, ale też skoki na trampolinie aktywizują sporą grupę mięśni. Stawy rozciągają się oraz uelastyczniają. A przede wszystkim szybko można zgubić dodatkowe kilogramy i w efekcie uzyskać wymarzoną sylwetkę. Wszystko to razem sprawia, że skoki i ćwiczenia na trampolinie są świetną zabawą dla każdego.

Trampolina fitness z uchwytem

Indywidualne treningi jumping fitness są świetnym rozwiązaniem jeśli chcemy zadbać o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Trampolina fitness z uchwytem zdaje się być niepozornym sprzętem do ćwiczeń, jednak warto się jej lepiej przyjrzeć i wybrać jak najlepszą. Jak już wcześniej zostało nadmienione – trampolina fitness wpływa niezwykle pozytywnie na całą postawę ciała. Jak pokazują badania, trening na trampolinie jest niemalże dziesięciokrotnie skuteczniejszy od biegania. Wynika to głównie z ciągłej zmiany grawitacji podczas skoków, które angażują duże partie mięśni. Jeśli chodzi o ranking najlepszych trampolin z uchwytem to prym wiedzie inSPORTline, są to trampoliny, które są przeznaczone do treningów w domowym zaciszu jak i w profesjonalnej siłowni. Posiadają poręcz oraz licznik. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali węglowej, która odznacza się dużą wytrzymałością oraz trwałością. Antypoślizgowe nóżki wpływają na stabilność podczas ćwiczeń. Solidna domowa trampolinę fitness stworzyła marka HMS. Regulowany uchwyt pozawala na dużą dowolność treningową. Dodatkowo średnica trampoliny stanowi jej niekwestionowany atut.

Trampolina fitness do 120kg – dostępne modele

W przypadku gdy decydujemy się na zakup trampoliny, trzeba wziąć pod uwagę maksymalne obciążenie, jakie dana trampolina może wytrzymać. Zwykle siła nośna oscyluje w granicach 100 – 120 kg. Paremtmetr ten jest szczegolnie ważny, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo użytkowników. Siatka, która jest przeciążona może się urwać, co doprowadzi do upadku oraz poważnego urazu ciała. Warto tutaj szczególną uwagę zwrócić na trampoliny inSPORTline, które są przeznaczone tak do domowego użytku, jak i komercyjnego. Trampoliny do 120kg to między innymi: trampolina fitness sportiko 110 cm z uchwytem Power Grip, trampolina fitness 140 cm Christopeit t200, mini trampolina fitness 101 cm Rebound UK, trampolina z poręczą 120 cm Bestoyard, trampolina fitness z uchwytem Sportplus 110 cm, trampolina z uchwytem Hammer Cross Jump. Jak widać – jest w czym wybierać.

Ceny profesjonalnych trampolin fitness

Na cenę trampoliny wpływają przede wszystkim parametry techniczne a także sama konstrukcja trampoliny, a dokładniej materiał, z jakiego sprzęt został wykonany. W przypadku tańszych trampolin z uchwytem – ceny zaczynają się od około dwustu złotych. Natomiast jeżeli zależy nam na bardziej rozbudowanym sprzęcie do ćwiczeń, to wówczas wydatek ten oscyluje w granicach od 500 zł do nawet 2 tysięcy zł. Oczywiście są też i droższe trampoliny. W przypadku, gdy już podejmiemy decyzję odnośnie zakupu produktu jak profesjonalne trampoliny fitness, trzeba również pamiętać o regularnym przeglądzie oraz o konserwacji sprzętu. Należy zwracać uwagę na stan mocowań, sprężyn, stelażu a także osłon. Trampolinę trzeba czyścić specjalnymi środkami, które nie tylko odświeżą sprzęt fitness ale będą go ponadto pielęgnowały. Równie istotne jest adekwatne przechowywanie trampoliny, tak aby nie uległa uszczerbkom mechanicznym. Jeżeli dobrze zadbamy o stan techniczny trampoliny fitness, to z całą pewnością ten niesamowity przyrząd treningowy będzie nam służył latami.