Filtry

Bieżnie Treningowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 39

Pogoda często płata figle i uniemożliwia trening na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem dla regularnych biegaczy oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem jest bieżnia treningowa. Umożliwia trening o dowolnej porze dnia i nocy. Produkty z tej kategorii mają również kilka cech, które świadczą o przewadze nad tradycyjnym bieganiem. Lepsze modele posiadają dobrą amortyzację pasa bieżnego, dzięki temu oszczędzasz stawy podczas ćwiczeń. Dodatkowo wersje elektryczne posiadają w ofercie programy treningowe, które urozmaicają trening.

W naszej ofercie znajdują się zarówno bieżnie magnetyczne oraz bieżnie elektryczne. Wersja magnetyczna jest dużo prostsza w budowie i jest napędzana przez ćwiczącego podczas biegu. Natomiast bieżnia elektryczna posiada silnik i prędkością sterujesz za pomocą komputera. Dostępne są u nas produkty z niniejszej kategorii z poręczami, które świetnie nadają się rehabilitacji. Proponujemy sprzęt tylko sprawdzonych marek, takich jak: HMS
Sprzęt do ćwiczeń, który tutaj prezentujemy to podstawowe wyposażenie profesjonalnych klubów fitness. Cieszą się również ogromną popularnością wśród miłośników treningów we własnym domu.

Bieżnie do biegania

Przeznaczenie tego sprzętu jest oczywiste. Wchodzimy na pas bieżny i stosujemy chód lub bieg Sam sposób użytkowania ma już niezmiernie dużo kombinacji, zastosowań i form treningu. W zależności od rodzaju treningu lub ogólnego celu jaki chcemy osiągnąć stosujemy różne formy aktywności na dostępnych produktach w tej kategorii. Bieżnie do biegania i chodzenia w sposób ciągły lub interwałowy. W przypadku osób mocno otyłych zaleca się aby początkowe treningi były realizowane bardziej w formie chodu z jednoczesnym ale stopniowym zwiększaniem konta nachylenia. Trening na tych urządzeniach jest doskonałą formą rozgrzewki przed treningiem właściwym. Proces odchudzania, którego głównym czynnikiem poza odpowiednio zbilansowaną dietą jest trening cardio na bieżni elektrycznej lub magnetycznej jest niezwykle skuteczny. Efekty zauważalne są w zależności od stanu osoby realizującej wyznaczony cel w kontekście zmniejszenia wagi ciała.

Bieżnie do klubów fitness i siłowni

Nikt z nas nie wyobraża sobie dobrej, chętnie polecanej siłowni czy klubu fitness bez takich przyrządów jak bieżnie profesjonalne. Do takich zaliczają się dostępne w naszym internetowym sklepie sportowym PESport modele elektryczne takich marek czy producentów jak inSportLine czy HMS. Wybrane modele, które możesz tutaj kupić posiadają amortyzowany pas bieżni co czyni kolosalną różnicę w komforcie treningu, podczas którego niepotrzebnie nie obciążamy stawów kolanowych. Nie należy też zapominać o odpowiednich butach do biegania na bieżni. Do profesjonalnych modeli powyższych sprzętów treningowych można zaliczyć cała linię Incondi, Borra, Gallop. Niektóre modele z wspomnianych linii posiadają potężne, wytrzymałe silniki, pozwalające rozpędzić się aż do 22 km/h. Dodatkowo kąt nachylenia został w pełni zautomatyzowany. Ponadto najlepsze modele posiadają funkcje autopoziomowania czy oszczędzania energii poprzez uśpienie po 20 minutach bezczynności. Są to też modele w szczególności polecane do placówek rehabilitacyjnych.

Bieżnie do domu

Stacjonarne bieżnie domowe to przede wszystkim niewielkie ale solidne modele magnetyczne lub elektryczne z okrojoną ilością funkcji. Wybierając tego typu sprzęt do swojego domu, zwróćmy uwagę na ilość posiadanego miejsca ponieważ w zależności od typu czy modelu bieżni znacząco różnią się wymiarami. Najtańsze wersje magnetyczne dostępne są już od 879zł. Za tą cenę otrzymujemy kompaktową, składaną konstrukcję, której przechowywanie nie stanowi aż takiego problemu. Z uwagi na typ produktu (magnetyczny) nie ogranicza nas prędkość maksymalna. Tutaj decydujemy sami a raczej nasze możliwości i mięśnie 🙂 Jeżeli zatem chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę, wzmocnić mięśnie czy poprawić ogólną kondycję fizyczną w domowym zaciszu to takie rozwiązanie jest dokładnie dla Ciebie.

Bieżnie treningowe – rodzaje

Jak wcześniej wspomniano dostępne są głównie dwa podziały tego sprzętu treningowego. Są to wersje magnetyczne – nie wymagające zasilania, napędzane siłą naszych mięśni oraz bardziej profesjonalne – elektryczne. Poniżej rozpisujemy główne różnice, cechy i właściwości poszczególnych produktów.

Bieżnie magnetyczne

Najtańsze z dostępnych wersji bieżni treningowych, których zasada działania opiera się o siłę naszych mięśni. Pas bieżny połączony z np. 3kg kołem zamachowym w wielu modelach posiada dodatkowe stopnie regulacji poziomu oporu. Dzięki temu, możemy przeprowadzać efektywny trening cardio jak i intensywne treningi interwałowe. Konstrukcja takiej bieżni jest czysto „mechaniczna”. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Wszystkie modele są składane, tzn. że będziesz mógł je łatwo przechować w jakiejś wnęce czy garażu.

Bieżnie elektryczne

Są to bardziej rozbudowane w funkcje rodzaje bieżni, do działania których wymagane jest zasilanie elektryczne. Kluczową różnicą jest jednak ilość funkcji – ustawień kąta nachylenia czy prędkości. Różnica jest zasadnicza w całym procesie treningu. Pas bieżny porusza się z nastawioną, stałą prędkością. Bez względu na zmęczenie naszych mięśni i utratę sił w czasie ćwiczeń mamy większa – pełną kontrolę nad odpowiednią intensywnością ćwiczeń. W przypadku bieżni magnetycznej to nasze mięśnie i pozostałe siły decydują o prędkości a jaką biegamy. W przypadku bieżni elektrycznych główna zaleta polega na stabilności poziomu treningu. Efekty są szybsze do uzyskania. Jest to jednak okupione nieco wyższą ceną samego sprzętu. Ceny najbardziej podstawowych modeli zaczynają się od 1075zł – więc nie wiele więcej od najtańszych wersji magnetycznych. Zalecamy rozważenie dołożenia tych 150zł i wybór właśnie wersji elektrycznej. Same rozmiary tych podstawowych modeli są porównywalne do wersji magnetycznych. Dopiero większe bieżnie, profesjonalne o zwiększonej powierzchni pasa bieżnego cechują się znacznymi gabarytami, które niestety nie będziemy w stanie zmieścić do każdego, domowego zacisza. Polecamy do większych, przydomowych, prywatnych siłowni lub profesjonalnych klubów fitness czy profesjonalnych siłowni.

Bieżnie treningowe – najlepsi producenci

Aby mieć pewność, że dokonany zakup będzie służył na długie lata zwracajmy szczególną uwagę wyłącznie na sprawdzonych producentów i dostawców sprzętu sportowego. Warto nieraz dołożyć parę złotych aby mieć pewność, że zakupiony produkt do ćwiczeń jak bieżnia pozwoli nam stale realizować wyznaczone cele. W PESport starannie „selekcjonujemy” najlepszych producentów zarówno pod kątem jakości oferowanych produktów oraz ceny. Bacznie przyglądamy się dodatkowym funkcjom i cechom sprzętu jaki jest produkowany przez wybieranych przez nas producentów sprzętu sportowego.

Bieżnie inSPORTline

Produkty producenta inSPORTline są bardzo często wybierane. Cechują się kompleksową ofertą – dostępne modele magnetyczne i elektryczne. Produkty tego producenta posiadają szereg dodatkowych funkcji i urozmaiceń w zależności od wersji i modelu sprzętu. Główną zaletą produktów tego producenta jest przystępna cena. Doskonale nadadzą się zarówno jako bieżnie domowe oraz jako profesjonalny sprzęt treningowy do siłowni i klubów fitness.

Bieżnie HMS

Producent sprawdzonych bieżni elektrycznych dla ćwiczących o znacznej masie ciała – do 180kg. Specjalnie wzmacniana konstrukcja umożliwia bezproblemowy trening cięższym osobom bez obawy o uszkodzenie sprzętu. Zalecamy jednak rozwagę w wyborze ćwiczeń. Bieżnie producenta HMS polecane są do domowych siłowni. Są to bardzo dobrej jakości produkty o wielu ciekawych funkcjach i naprawdę solidnej konstrukcji.

Bieżnie Sky Walk

Sprzęt treningowy producenta Sky Walk jest różnorodny. Dostępne są tutaj najtańsze bieżnie elektryczne polecane do domu oraz bardziej zaawansowane bieżnie elektryczne z amortyzacją. Polecamy je ze względu na uniwersalny charakter, bardzo dobre, solidne wykonanie oraz różnorodność funkcji. Dodatkowo produkty producenta wspomnianego sprzętu do ćwiczeń można połączyć z praktyczną aplikacją FitShow, dzięki której możemy śledzić postępy naszego treningu.

Bieżnie z drążkami

Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem do efektywnego treningu są bieżnie z drążkami, pozwalające na trening typu nordic walking. W ofercie posiadamy wersję bieżni magnetycznej producenta inSPORTline z opcjonalnymi drążkami. Jest to model domowy, dlatego wybierając tą wersję możesz realizować różne rodzaje treningów. Nie tylko bieg ale również Nordic Walking. Z pewnością takie ćwiczenia będą bardziej efektywne.