Filtry

Ściskacze do rąk

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Ściskacz do rąk – jak efektywnie zwiększyć siłę rąk?

Ściskacze do rąk, zaliczane do drobnego sprzętu fitness, odpowiedzialne są za trening mięśni przedramion, wzmocnienie mięśni dłoni i palców oraz zwiększenie ruchliwości nadgarstka. Znajdują swoje zastosowanie również w rehabilitacji schorzeń u osób starszych lub kontuzji u sportowców. Efekty dobrego treningu gwarantują mocne dłonie, sprawny uchwyt, dzięki któremu możliwe i łatwiejsze staje się wykonywanie ćwiczeń takich jak pompki, martwy ciąg, wycisk sztangi nad głowę czy podciągnięć. Zalet sprawnych dłoni nie można przecenić: przydadzą się podczas noszenia zakupów, intensywniejszego sprzątania, czy aktywnego relaksu na świeżym powietrzu.

Oto kilka sposobów, w jaki ściskacze dłoni mogą uzupełnić codzienny trening:
1. Ćwicz codziennie i systematycznie. Mięśnie dłoni są małe, a ich rozbudowa trwa długo. Rutyna będzie Twoim sprzymierzeńcem.
2. Używaj ściskaczy często, w przerwach między seriami treningu, podczas rozgrzewki, a nawet i poza siłownią. Niech ściskanie wejdzie Ci w krew!
3. Ściskacz do rąk przyniesie najlepsze efekty, gdy urozmaicisz swój trening: ściskaj na prostej i zgiętej ręce; obracaj nadgarstkiem podczas ściskania; ściskaj z dłonią ułożoną na plecach oraz pod różnymi kątami.
4. Wydłużaj czas maksymalnego ściśnięcia. Zacznij od piętnastu sekund i podwajaj tę liczbę w każdym kolejnym tygodniu. Notuj swoje wyniki, by śledzić postępy i zmotywować się do dalszej pracy.
5. Możesz także regulować zakres obciążenia i stopniowo zwiększać ciężar.

Co należy wiedzieć przed zakupem ściskacza do dłoni?

Przede wszystkim warto ustalić cel, dla którego decydujesz się na ściskacz do dłoni i pod tym kątem dobrać siłę oporu. Dla dzieci i początkujących ciężar nie powinien przekraczać 5-10 kg, z kolei ściskacz do rąk 160 kg to prawdziwa gratka wśród trenujących strongmanów. Dla koszykarzy, szczypiornistów, siatkarzy, tenisistów czy entuzjastów sztuk walk priorytetowe będzie szybkie wytrenowanie mięśni przedramienia, dzięki którym zwiększy się siła całej ręki oraz zmniejszy się podatność na kontuzje.

Wytrenowane przedramię to wytrzymałe przedramię, dlatego ściskacz do rąk 60 kg powinni wciąż pod uwagę również amatorzy ogrodnictwa czy pracownicy fizyczni. Z kolei wspinacze, rowerzyści, kulturyści czy muzycy powinni dbać o siłę i sprawność swoich dłoni nie mniej, niż o mocny i pewny chwyt. Do tego celu przydadzą się ściskacze do rąk 50 kg, podczas pracy z którymi zwiększyć można częstotliwość uścisków i lepiej zaangażować dłoń. Zupełnie inne, bo lżejsze modele ściskaczy do rąk przydadzą się w leczeniu urazów i rehabilitacji kontuzji oraz będą pomocne w zapobieganiu zanikaniu mięśni u osób starszych, co jest naturalnym i bardzo częstym procesem. O ściskaczu do rąk z regulowanym lub niedużym obciążeniem powinien pomyśleć każdy, kto dużo pracuje przy komputerze. Ściskacz do dłoni regulowany pomoże w profilaktyce zespołu cieśni nadgarstka, częstej przypadłości wywołanej m.in. nadwerężeniem nadgarstka przy nieprawidłowym ułożeniu go nad klawiaturą.

Warto zwrócić uwagę na to, że mały ściskacz do dłoni to akcesorium znakomite do użytku w podróży do pracy czy szkoły lub w przerwach od codziennych zajęć. Nie jest to jednak sprzęt, który całkowicie zastąpi trening siłowy. Jeśli marzymy o mocno rozbudowanej tkance mięśniowej na całych rękach, tutaj zdecydowanie powinniśmy skorzystać z dobrodziejstw nieco cięższego sprzętu. Kompaktowe i lekkie ściskacze dłoni stanowią jednak znakomite rozwiązanie jako uzupełnienie treningu głównego.

Przed zakupem warto sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany uchwyt. Zwykła plastikowa obudowa może okazać się nietrwała, a w przypadku pęknięcia trening z użyciem uszkodzonego uchwytu można doprowadzić do zranienia lub kontuzji.

Co więcej, istotną kwestią będzie dobór odpowiedniego profilu uchwytu oraz decyzja, czy bardziej odpowiadać będzie ci twardy, antypoślizgowy chwyt czy miękkość pianki. Dobre dopasowanie do dłoni zwiększy efektywność treningów, ale także zapobiegnie powstawaniu bolesnych pęcherzy lub otarć.

Warto zwrócić także na jakość sprężyny i upewnić się, czy wykonana jest z mocnej stali, która odporna jest na uszkodzenia i korozję.

Wybierz ściskacz do ćwiczeń stały lub regulowany na PESport.com.pl

Rozpocznij swoją przygodę z treningiem przedramion i dłoni ze ściskaczami marki PESport! Wszystkie nasze ściskacze charakteryzuje wysoka i szlachetna jakość materiałów, z których zostały wykonane. Wytrzymała, chromowana stal ściskaczy do rąk tworzy giętką i bezpieczną w użytkowaniu sprężynę. Konstrukcja uchwytu powstała natomiast z połączenia niezwykle solidnych tworzyw sztucznych TPR oraz ABS. Rękojeści ściskaczy pokrywa warstwa miękkiej pianki lub gumy, dzięki czemu uchwyt jest mocny, antypoślizgowy i dopasowany do dłoni. W każdym zestawie znajdują się dwa ściskacze, dzięki czemu trening obu dłoni może być wykonany w tym samym czasie oraz stać się bardziej urozmaicony. Dbałość o detal, wygląd oraz bezpieczeństwo domowego sprzętu fitness sytuuje nad wśród czołowych producentów na rynku. Znamy wartość naszych produktów, lecz dbamy też o budżet naszych klientów, dlatego ceny naszych produktów są atrakcyjne i konkurencyjne.

Wybór między ściskaczami do ćwiczeń stałymi oraz regulowanymi powinien być dokonywany po ustaleniu, w jakim celu pragniesz zwiększyć siłę rąk i moc uścisku. Jeśli zależy Ci na stopniowym zwiększaniu siły i śledzeniu postępów, polecamy ściskacz dłoni regulowany. Sam ustalasz siłę oporu i ćwiczysz we własnym zakresie, a jednocześnie obserwujesz, jak zmienia się siła i wytrzymałość przedramion. Ściskacze stałe rekomendujemy zarówno ćwiczącym dłużej, jak i rekreacyjnie lub rehabilitacyjnie. Dzięki niezmiennej sile oporu jesteś w stanie każdego dnia ocenić postęp sprawności i chwytności dłoni.

Przegląd oferowanych modeli ściskaczy

W dostępnej ofercie ściskaczy wyróżniamy ściskacze treningowe / fitnessowe oraz ściskacze rehabilitacyjne.

Wśród tych pierwszych znaleźć można ściskacze sprężynowe, pistoletowe oraz z regulowanym obciążeniem od 10 do 40 kg. W zależności od siły oporu można wyćwiczyć zarówno przedramiona, dłonie, nadgarstki jak i palce. Ściskacz dłoni regulowany pozwala na zróżnicowanie intensywności treningu lub na samodzielnie podnoszenie sobie poprzeczki przy kolejnym podejściu do ćwiczeń poprzez zwiększanie oporu sprężyny bez konieczności zamawiania kolejnego ściskacza do rąk. Jedna para regulowanych ściskaczy do dłoni może zaspokoić potrzeby treningowe więcej niż jednej osoby. Korzystanie z nich jest bardzo proste i intuicyjne, a regulacja oporu odbywa się za pomocą odpowiednio przystosowanego mechanizmu. Zaletami ściskaczy sprężynowych są komfortowy, wyprofilowany uchwyt, prosta obsługa sprzętu i małe rozmiary, dzięki czemu ćwiczenia można wykonywać właściwie w każdych okolicznościach.

Wśród ściskaczy rehabilitacyjnych lub rekreacyjnych znaleźć można piłkę antystresową lub ściskacz sprężynowy z piankowymi oraz antypoślizgowymi uchwytami. Te praktyczne i małych rozmiarów przyrządy charakteryzuje nieduże obciążenie (od 5 do 10 kg), staranne wykonanie, niska waga i przede wszystkim wspaniałe rezultaty zdrowotne, które można uzyskać przy systematycznym korzystaniu z nich.

Wiesz już wszystko na temat modeli i zalet korzystania ze ściskaczy do rąk marki PESport. Który z nich wybierzesz?