Maty fitness do ćwiczeń

Maty nazywane również jako karimaty do ćwiczeń są jednym z niezbędnych elementem treningów fitness czy jogi. Zapewnia komfort ćwiczeń i osłania przed otarciami. Polecamy zwrócić uwagę na grubość wybieranej maty, to właśnie ten parametr decyduje o wygodzie ćwiczeń ale to nie jedyna różnica. Kolejnym aspektem jest długość oraz szerokość. Należy wybrać tak, żeby zmieściło się na niej całe ciało. Profesjonalne maty do klubów fitness posiadają otwory na rogach, dzięki temu mogą one być zawieszane na wieszakach co ułatwia ich przechowywanie. Dużym autem jest wiele zastosowań. Mogę być stosowane jako maty do jogi, maty do aerobiku oraz nawet do ćwiczeń siłowych. Przy wyborze dobrze się zastanów jaki trening będziesz stosować i wybierz idealną propozycję dla siebie.

Maty fitness do ćwiczeń przeznaczoną są do aktywności w zakresie aerobiku, jogi, pilatesu oraz ćwiczeń siłowych. Są jednym z niezbędnym przyrządów treningowych w domu oraz w profesjonalnych siłowniach. Ich rolą jest zapewnienie komfortu podczas ćwiczeń oraz osłania przed otarciami. Na wybór odpowiedniej maty treningowej składa się kilka czynników, taki jak: materiał wykonania, grubość, elastyczność, rozmiary itd.
Przy wyborze kluczowym czynnikiem jest rodzaj ćwiczeń jaki będzie wykonywany przy użyciu maty. Na przykład do jogi wystarczy cienka mata z tworzywa sztucznego. Natomiast do bardziej intensywnego treningu należy wybrać matę grubszą. Maty do ćwiczeń w domu najczęściej wybierane są maty z tworzywa NBR o grubość 1-2cm. Zapewniają one odpowiednią amortyzację i wygodę podczas ćwiczeń.

Profesjonalne kluby sportowe najczęściej wybierają maty z tworzywa TPE o grubości 1,5-2cm. Jest mniej elastyczna niżeli maty do ćwiczeń w domu, co utrudnia ich zwijanie w rulon. Odpowiedzią są otwory, które umożliwiają przechowywanie maty wieszając ją na ścianie. Dodatkową cechą jest duża wytrzymałość, co jest kluczowym czynnikiem przy dużej eksploatacji produktu.

Dużym atutem mat fitness jest wiele zastosowań. Maty mogę być stosowane do jogi, aerobiku oraz nawet do ćwiczeń siłowych. Odpowiedni wybór maty dla siebie, jest gwarantem komfortu treningu, oraz sprzyja jego efektywność. Więcej na temat odpowiedniego wyboru maty można przeczytać w artykule: „Jak wybrać mate do ćwiczeń?” na naszym blogu sportowym PESport.

Wyświetlanie wszystkich 90 wyników