Filtry

Kołyski do ćwiczeń brzucha

Wyświetlanie jednego wyniku

Idealnie wyrzeźbione mięśnie brzucha są marzeniem każdego, niezależnie od wieku i płci. Kołyska do brzuszków pomaga w spełnieniu tego marzenia. Jeśli wykonujesz żmudne ćwiczenia, ale efekty, które uzyskujesz Cię nie zadowalają – ten przyrząd jest dla Ciebie. Dzięki specjalistycznej kołysce, wykonywanie ćwiczeń na poszczególne partie mięśni brzucha staje się łatwiejsze i dużo bardziej efektywne. Istnieją także modele wyposażone w obciążenie, umożliwiające jeszcze efektywniejsze rzeźbienie mięśni brzucha, jednak są one raczej przeznaczone dla osób zaawansowanych. Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z treningiem mięśni brzucha, na początek powinni kupić standardowy model – nadmierne obciążenie słabych jeszcze mięśni może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych.

Standardowa kołyska ma formę metalowego drążka zagiętego w kształt, który umożliwia “kołysanie się” z jej użyciem. W niektórych modelach w dolnej części przyrządu znajduje się specjalna, wyściełana poduszka do ułożenia głowy w odpowiedniej pozycji. Dzięki niej unikniemy nadmiernego dźwigania głowy, które może prowadzić do nadwyrężenia odcinka szyjnego kręgosłupa, a nawet kontuzji. Tendencję do unoszenia głowy mają szczególnie osoby początkujące, ale także osobom trenującym regularnie zdarzają się kontuzje wynikające ze złej postawy, a kołyska pozwala zmniejszyć ryzyko urazów do minimum.

Kołyska do ćwiczeń mięśni brzucha jest nie tylko dużym ułatwieniem w ćwiczeniach, ale przede wszystkim pozwala wzmacniać środkowe partie ciała osobom, które ze względu na różne dolegliwości (na przykład bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa) nie mogą ćwiczyć w tradycyjny sposób, bez przyrządów sportowych.

Wykonywanie ćwiczeń na tym przyrządzie polega na – jak sama nazwa wskazuje – kołysaniu się w pozycji leżącej (na plecach). Dzięki takim ruchom spinamy mięśnie brzucha, a tym samym wzmacniamy je, bez zbędnego obciążania kręgosłupa czy szyi.

Kołyska do brzuszków – idealna forma brzucha

Przyrząd ten jest wskazany nie tylko dla osób z problemami zdrowotnymi uniemożliwiającymi ćwiczenia, ale także dla osób zdrowych. Wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha bez trenera personalnego, który pilnowałby naszej techniki, często zdarza się, że zbędnie napinamy i naciągamy głowę, co prowadzi do bóli szyi i kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu kołyski, ryzyko urazów wyraźnie maleje.

Dzięki stosowaniu kołyski, osoby z problemami z kręgosłupem są w stanie istotnie zmniejszyć dolegliwości bólowe bez stosowania środków farmakologicznych. Kiedy mięśnie brzucha stają się mocniejsze, pomagają podtrzymać tułów, odciążając kręgosłup i tym samym zmniejszając nacisk na poszczególne kręgi, który powoduje dotkliwy ból.

Kołyska do treningu mięśni brzucha działa jako “wspomagacz” naszego ciała: ręce nie są umieszczone za głową lub na karku, ale na ramie kołyski lub specjalnych rączkach wbudowanych w ramę. Dzięki temu kręgosłup ułożony jest w bezpiecznej pozycji, pozwalającej na efektywne ćwiczenia bez ryzyka kontuzji.

Kołyski do brzuszków opinie

Według opinii użytkowników kołyski, przyrząd ten umożliwia wzmocnienie mięśni brzucha nawet osobom borykającym się z bólami kręgosłupa, a regularne ćwiczenia zmniejszały dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że – jak przy każdym rodzaju ćwiczeń – największą rolę gra regularność. Nawet najdokładniej wykonane ćwiczenia nie przyniosą efektów, jeśli nie będziemy trenować systematycznie.

Część użytkowników zwraca uwagę, że należy dostosować przyrząd do swoich wymagań, odpowiadając sobie na kilka pytań, takich jak:

  • czy mam miejsce na duży przyrząd do ćwiczeń, czy raczej zależy mi na kompaktowym egzemplarzu, możliwym do schowania na przykład w szafie?
  • wolę, aby do sprzętu była dołączona mata do ćwiczeń, czy posiadam już w domu jedną i druga jest zbędna?
  • czy zależy mi na takich gadżetach jak licznik powtórzeń, czy wolę odliczać powtórzenia samodzielnie lub przy użyciu aplikacji w telefonie?
  • czy chcę ćwiczyć “tradycyjnie”, z wykorzystaniem masy własnego ciała, czy może zależy mi, aby przyrząd był wyposażony w dodatkowe obciążniki?
  • jeśli nie jest możliwe spełnienie wszystkich kryteriów jednocześnie, na czym zależy mi najbardziej, a z czego mogę zrezygnować?
  • czy materiały, z których jest wykonana kołyska, są wysokiej jakości?

Według opinii użytkowników kołyski do brzuszków, opcji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie, a sam przyrząd jest zdecydowanie wart zakupu. Nie tylko pomaga uzyskać sylwetkę, o której marzymy, ale również wspomaga zdrowie i dobre samopoczucie.

Osoby korzystające z kołyski do ćwiczeń mięśni brzucha podkreślają również, że sprzęt ten pozwala ćwiczyć w domu, bez konieczności odwiedzania siłowni. Dzięki temu, że kołyska zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, sprawdzi się także w niedużych mieszkaniach, a jej koszt w porównaniu z kwotą, jaką trzeba zapłacić za karnet na siłownię, jest niewielki.

Wybierając kołyskę do ćwiczeń, warto także zwrócić uwagę na to, aby producent poddał swój sprzęt testom i tym samym uzyskał odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Kołyski do brzuszków – jak ćwiczyć

Ten przyrząd pozwala na uzyskanie doskonałych efektów bez ryzyka kontuzji, a także – dzięki pozycji ciała wspomaganej przez kołyskę – zmniejsza zmęczenie wynikające z wykonywania ćwiczeń. Warto jednak pamiętać, żeby dać mięśniom czas na regenerację: codzienne ćwiczenia przyniosą efekt odwrotny od zamierzonego, gdyż mięśnie, zbyt przemęczone ćwiczeniami, nie będą miały możliwości się rozbudować oraz wzmocnić.

Pozycją startową do ćwiczeń mięśni brzucha jest pozycja leżąca, z nogami zgiętymi w kolanach. Pod plecami należy umieścić kołyskę, a ręce oprzeć o specjalne uchwyty lub – w przypadku ich braku – o ramę kołyski. Następnie, wykonujemy standardowe brzuszki, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Dla osób zaawansowanych: każdą serię brzuszków można zakończyć spięciem mięśni brzucha trwającym około 10 sekund. Można także wykonywać spięcia jako osobne ćwiczenie lub każdy “brzuszek” zakończyć spięciem mięśni trwającym kilka sekund. To pozwoli na maksymalną rozbudowę tkanki mięśniowej.

Ćwicząc z pomocą kołyski do brzuszków, należy wykonać maksymalną liczbę powtórzeń, jaką jesteśmy w stanie zrobić, a następnie odpocząć około 60 sekund przed wykonaniem następnej serii. Istotnym jest, aby zwiększać ilość powtórzeń systematycznie, na przykład co 2-3 dni. Można również każdorazowo ćwiczyć aż do zmęczenia.

Należy pamiętać, że podczas ćwiczeń ogromne znaczenie ma prawidłowe oddychanie, które nie tylko pozwala na wykonanie większej ilości powtórzeń, ale także zapewnia odpowiednie dotlenienie organizmu.

Osoby początkujące powinny mieć na uwadze, że uzyskanie zadowalających efektów wymaga czasu oraz wysiłku, dlatego nie należy się zniechęcać, jeśli nie widzimy poprawy w krótkim czasie. Osoby z obfitą tkanką tłuszczową powinny mieć na uwadze, że efekty ich ciężkiej pracy są “ukryte” i przyjdzie im chwilę dłużej czekać na widoczną gołym okiem poprawę. Jednak gdy poprawa nastąpi – na pewno przejdzie najśmielsze oczekiwania.